تاریخچه و معرفی کمپانی هواوی

تاریخچه و معرفی کمپانی هواوی

تاریخچه و معرفی کمپانی هواوی

تاریخچه و معرفی شرکت هواویهواوی یک شرکت یکسری ملیتی است که مورد فعالیت اصلی‌اش شبکه , تجهیزات ارتباطی و ارایه سرویس ها است . اگر چه که عموم ایرانیان هواوی را به عنوان شرکت چینی تولید کننده گوشی گوشی میشناسند و گوشی تلفن همراه هواوی برای ایرانیان از سایر زمینه‌های کار مجموعه هواوی پررنگ خیس است . بنابر مطالب پخش شده در ویکی پدیا ( اکونومیست ) , هواوی شرایط کنونی وسیع ترین کمپانی ارایه دهنده سرویس‌های ارتباطی در عالم است . هواوی در سال 1987 به وسیله رن ژنگفی اساس گذاری شد و تحت عنوان خالق امکانات مخابراتی کار خود را آغاز کرد . گروه هواوی امروزه بالغ بر 140 هزار نفر کارمند داراست . آمار جالب توجه اینجاست که حدود نیمی از این افراد در بخش‌های متعدد تحقیق و توسعه شرکت مشغول‌اند . بخش تحقیق و گسترش هواوی در کشورهای چین , ایالات متحده , آلمان , سوئد , هند , روسیه و ترکیه فعال است . مفهوم واژه هواوی در لهجه چینی به عبارت “ دستاورد چینی ” قابل تعبیروتفسیر است . شرکت هواوی خویش ترجیح میدهد برند هواوی با تلفظ “ wah - way ” – “ وا او ” خوانده شود .

 

دو خصوصی معروف از محصول ها موبایل هواوی وجود دارا‌هستند , سری اسند و سری هانر . اسند به معنای نقط ی اوج گرفتن و هانر به معنای افتخار است . نامگذاری سری اسند , لبریز بیراه نمی‌باشد و می‌توان داعیه نمود هواوی در دنیای تبلت و تلفن همراه موبایل با محرمانه اسند مطرح شد و به نقطع ی عطف خود رسید . شرکت هواوی تمرکز زیادی بر صرفه جویی در پروسه ایجاد و افزایش فایده وری دارد . به طوریکه با توجه به ارزش تمام شده موبایل هواوی در بازار جهانی , می‌توان اذعان کرد هواوی تماما بدین هدف دست یافته است . با سیاست فایده وری و کاهش هزینه ساخت , ارزش موبایل هواوی همواره در توا‌ن پایین‌تری نسبت به تلفن همراه سامسونگ و گوشی سونی و دیگر سازندگان موبایل بوده است . در کنار منصفانه بودن قیمت تلفن همراه و تبلت هواوی , تجربه یک سری ساله نشان داده است که از نظر عملکرد و کیفیت , محصولات هواوی با طولانی تر برندهای مشابه قابل رقابت هستند . اگر چه که تلفن همراه هواوی به تلفن همراه قابل قبول معروف است .

 

در سال 2006 مجموع فروش جهانی هواوی به حدود 11 میلیارد دلار ایالات متحده رسید . این رقم در سال 2009 به 20 میلیارد دلار رسید . فیض حاصله کمپانی هواوی در سال 2014 بالغ بر 5 میلیارد دلار ایالات متحده بوده است . هواوی امروزه با شرکت‌هایی مانند وودافون , تی گوشی و موتورولا قراردادهای همکاری نزدیکی دارااست .

 

هواوی علاوه بر گوشی گوشی و تبلت , در مسئله مودم‌های یاور و گجت‌های پوشیدنی هم فعالیت‌هایی داشته است .

 

امروزه اکثر تولیدها تولیدی هواوی از سیستم عامل اندروید استعمال می نمایند . گوشی‌های هواوی میزان بالایی از بازار جهانی را تصرف کرده‌اند و با معرفی تبلت دوستداشتنی Huawei X1 , هواوی توانست در بازار تبلت به شانس قابل قبولی دست یابد .